Jak OKDluhopisy fungují

Klasické dluhopisy obecně fungují na jednoduchém principu. Emitent vydá cenné papíry. Investor si je koupí a následně získává v pravidelných platbách úrok. Celý vztah zaniká splatností dluhopisu, kdy emitent zaplatí investorovi zpět nominální hodnotu dluhopisu.

OKDluhopisy zde figurují jako místo pro spojení emitentů s investory. OKDluhopisy vybírají a prověřují zmíněné emitenty a pokud projdou výběrovým systémem, tak jejich dluhopisy zařadí do nabídky dluhopisů, kterou nabídnou investorovi. Investor si vybere dluhopisy, které mu nejvíce vyhovují a pomocí portálu se spojí s emitentem a objedná si je. 

Postup pro nákup dluhopisů

 • Výběr dluhopisu

  Vybere si z naší nabídky dluhopis, který nejvíce vystihuje Vaše požadavky

 • Objednávka

  U detailu dluhopisu dáte „POPTAT DLUHOPISY“ , kde vyplníte požadované informace a odešlete. Následně Vás bude kontaktovat emitent pro dokončení objednávky.

 • Podpis a zaplacení

  Vyplníte a podepíšete potřebné dokumenty a zašlete je emitentovi. Následně zaplatíte kupní cenu dluhopisů dle instrukcí emitenta na bankovní účet.

 • Doručení dluhopisu

  Po obdržení všech správně vyplněných a podepsaných dokumentů a připsání platby na účet Vám emitent zašle dluhopis na Vámi zvolenou adresu.

 • Výplata úroků

  Po převzetí dluhopisu se už nemusíte o nic starat a pouze pobíráte úroky z dluhopisu.

 • Splacení dluhopisu

  Po uplynutí doby splatnosti Vám bude zpět vyplacena nominální hodnota dluhopisu, čímž bude investice ukončena.

Proč do toho jít s námi

Samozřejmě existuje více společností, které řeší spojení emitentů s dluhopisy a proto si uvědomujeme, že musíme přinést něco navíc. Rádi bychom s Vámi sdíleli důvody, proč do toho jít právě s námi: